czwartek, 2 lipca 2009

Cabo Verde - przygotowania, część 2


Wyjazd coraz bliżej, a tu się co chwilę okazuje, że coraz więcej spraw do załatwienia! Przewodnik zamówiony, już (albo i dopiero) do nas leci - powinniśmy odebrać w poniedziałek. Dzisiaj skupiamy się na wyborze plecaka.. zastanawia mnie, że na żadnej stronie internetowej nie ma wzmianki o ich wadze! A przecież, przynajmniej tak mi się wydaje, powinnam od tego właśnie kryterium uzależnić swój wybór. W końcu samolotem mogę przewieźć tylko 20 kg. Powinnam chyba jednak zaopatrzyć się w książkę Pawlikowskiej, gdzie ponoć radzi jak się dobrze spakować ;)

Powoli zaczyna się u nas Reisefieber, tym bardziej, że w pracy na ostatnie dni pojawia się całe mnóstwo zadań, a po 20 większość sklepów jest już zamknięta. Stąd nasze zamiłowanie na internetowych zakupów ;) Oby nas tylko nie zawiedli i plecak doleciał do nas w terminie, bo inaczej polecimy z reklamówkami ;)

Encyklopedia CV, #3
Wyspy Zielonego Przylądka stanowią archipelag położony w środkowej części Oceanu Atlantyckiego, 620 km na zachód od wybrzeży Afryki, na wysokości Przylądka Zielonego.


Archipelag ten składa się z 10 głównych wysp i 5 mniejszych wysepek. Dzielą się one na dwie grupy: Wyspy Zawietrzne (Ilhas de Barlavento) i Podwietrzne (Ilhas de Sotavento). Wyspy Zawietrzne to położone na północy wyspy: Santo Antão, São Vicente, Santa Luzia, São Nicolau, Sal i Boa Vista. Wyspy Podwietrzne leżą na południu, są to Maio, Santiago, Fogo i Brava. Wnętrza wysp są górzyste z najwyższym szczytem Pico – 2829 m n.p.m. Wyspy zajmują powierzchnię 4033 km². Wszystkie, oprócz wyspy Santa Luzia, są zamieszkane.